Boliwia ciekawostki


Strona główna -> Boliwia -> Boliwia ciekawostki
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Boliwia to najbiedniejszy kraj Ameryki Południowej, tym samym najtańszy dla turystów, jest przy tym bardzo czysty w porównaniu np. z sąsiadującym Peru.

Kraj ten, zwany zresztą górnym Peru, słynie ze wszystkiego co jest najwyżej położone na świecie. Mają najwyżej położoną stolicę - La Paz oraz miasto - Potosi 4070 m n.p.m., wyciąg narciarski, jezioro Titicaca oraz wiele innych miejsc i obiektów.


W La Paz pracują na ulicach pucybuci i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że są zamaskowani. Noszą czapki kominiarki niczym członkowie oddziałów specjalnych.


Salar de Uyuni
położona na wysokości 3653 m n.p.m. największa na świecie solna pustynia o powierzchni 12 tyś. km2. Razem z Salar de Coipas są pozostałością istniejącego tu niegdyś morza. Dziś jest niemal niewyczerpalną kopalnią i niesamowitą atrakcją turystyczną na pustyni zbudowano hotel cały z solnych bloków.


Trasa z La Paz do Coroico nosi nazwę najniebezpieczniejszej drogi świata, poważne wypadki zdarzają się średnio raz na dwa tygodnie.
Piwo w kraju niesamowitych wysokości i ciśnienia nie tylko szybciej uderza do głowy, ale nie traci gazu praktycznie nigdy, nawet pozostawione w otwartej butelce na całą noc nie zmienia właściwości pod żadnym względem.


Bolivar i Sucre to nazwiska generałów, bohaterów wojny wyzwoleńczej z początku XVII wieku, ich imiona noszą najważniejsze ulice miast. Od nazwiska Simona Bolivara pochodzi nazwa kraju. Obaj byli z pochodzenia Wenezuelczykami, przyczynili się uzyskania niepodległości nie tylko własnej ojczyzny ale także Ekwadoru, Peru i Boliwii.Boliwia - miasta

La Paz


Boliwia - co warto wiedziećBoliwia - Kuchnia Boliwijska Kuchnia Boliwijska
Jedzenie w Boliwii jest smaczne i niedrogie. Najczęściej serwuje się ...
Boliwia - Tradycje w Boliwii Tradycje w Boliwii
Ciekawym zwyczajem są msze święte za zmarłych. Zawsze stoi przy ołtarzu ...
Boliwia - Architektura Boliwii Architektura Boliwii
Achitektura prekolumbijska przetrwała w Boliwii w postaci ruin w Tiahuanaco oraz licznych ...
Boliwia - Boliwia przydatne informacje Boliwia przydatne informacje
Polscy turyści udający się do Bolwii są zwolnieni z obowiązku wizowego w przypadku pobytu do 90 ...
Boliwia - Jezioro Titicaca Jezioro Titicaca
Ameryka Południowa znana jest z niepowtarzalnej przyrody, rosnących dziko orchidei, ...

Boliwia ciekawostki - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies